Hayatı sanal mı yaşıyoruz?

1
321

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bir o kadarda insanlarla iletişim zorlaşıyor. Yüz yüze görüşülmesi gereken bir konuyu görüşmek istendiğinde ya telefonlara cevap verilmiyor, ya da görüşmek istenmediği söylenmiyor. İstekler teknolojiye takılı bir şekilde günlerce oyalanıyor.

Israrla aramak, yanlış mı olur, anlayışı giriyor bu defa devreye, sonra beklemeye geçiliyor, haftalar sonra seni aramıştım söylendiğinde, görmemişim çağrılarda kayıt yoktu diye söz bitiyor.

Konu hala askıda, insanlar bir birini kırmamak için böyle bir yalanı seçiyor. Oysaki sanal dünyada her şey yazılıyor çiziliyor, cevaplanıyor hatta hiç kısıtlama getirmeden sözler sarf ediliyor.

Zamanımızın büyük bölümü sanal dünyamızda yaşanıyor. Yüzleşmekten korkan bir nesil yetişmesi endişe verici, sen aradın, ben aramadım, görmedim, sen neden aramıyorsun gibi sitemler dostluk sitemi olamaz.

Aramak istemeyenlerin görüşmek istemeyenlerin sığındığı bir çıkış yolu olabilir. Etrafını geniş tutarsan bereket olur huzur olur. Kaçamak sığınmalarda gönül daralır.

Gözden uzak olan gönülden de uzaklaşır” atalarımızın her söylediği yerini dolduruyor bizden gelecek nesillere ne söz var nede kalıcı miras, ne kadar acı.

Düzeltmek bizim elimizde hangi teknolojiyi nerede ve nasıl kullanmak gerektiğini bilirsek teknoloji bir harika olarak hayatımızda yer alır.

Biz ısrarla aramaya devam edelim sevdiklerimizi, hatta ısrarla ziyaret edelim ki çocuklarımızda muhabbette ısrarcı olsun geleceğe yönelik en güzel yatırım güzel insan modelidir. Bu vesile ile isteyerek yada istemeyerek, “Hayırlı olsun” ailemize bir kişi daha katıldı. Sağlıcakla Kalın…