Galaxy S8 Plus Çift Kameralı Mı?

0
195

Samsung’un geçen günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus hakkında birçok dedikodu ortaya çıkmıştı. Galaxy S8 Plus modeli çift arka kamera ile bekleniyordu ancak tek kamera ile geldi.


İnternete yeni düşen görüntülerde ise çift arka kamerası bulunan Galaxy S8 Plus görüntülendi. Haber kaynağına göre Samsung’un Galaxy S8 Plus modelinde çift arka kamera denediği ancak daha sonra bundan vazgeçtiği söyleniyor. Sonuçta beklenen olmadı ve tek kameralı olarak ortaya çıktı.


Çift kameralı bir prototip denediği bilinse de neden piyasa sürmediği gizliliğini sürdürmekte. Görüntülerdeki Galaxy S8 Plus’ın arka tarafında dikey şekilde konumlandırılmış iki kamera ve altlarında nabız sensörü ve led flaş bulunduğu görülüyor. Ancak burada dikkat çeken diğer önemli şey parmak izi sensörünün arkaya konuşlandırılmaması.  Zaten Galaxy S8 ve S8 Plus’da parmak izi okuma sensörünün ekrana gömülü olması bekleniyordu.

Sızan görüntülerde telefonun arka kısmında bulunan parmak izi okuma kısmı bulunmuyor. Dedikodulara göre Samsung ekrana entegre olarak çalışan parmak izi teknolojisi üzerinde çalışma yaptığı duyulmuştu.

Şimdi bu denemelerin Galaxy Note 8 üzerinde gerçekleşeceği ise merak konusu halinde geldi. Dileriz Galaxy Note 8 bu özelliklerle karşımıza çıkar.