İphone Telefonların Bilinmeyen Özellikleri

0
318

İphone kullanıcıları, kullandıkları modelin herzaman bütün özelliklerini kullanmak ister. Bugün size İphone 7 Plus ın özelliklerinden bahsedeceğim.

ilk önce iphone 7 plus ın kamerasından bahsedeceğim. iPhone 7 Plus bilindiği gibi çift arka kameraya sahip ve çözünürlüğü oldukça yükseltilmiş. Ancak iki kamera arasında ciddi farklar bulunuyor. Geniş açılı olmasının yanında 2. arka kamera OIS (Optik imaj sabitleme) özelliğine sahip değil. Yani geniş açılı kamera ile fotoğraf çektiğiniz zaman titreşimler gözreceksişniz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ses azaltma düğmesine ve Power açma kapama düğmesine aynı anda basıp bekleyerek telefonunuza hard reset atabilir veya DFU modda telefonu yeniden başlatabilirsiniz. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya karşı dayanıklıdır ancak Galaxy Note 7 gibi su altında ekranı çalışmamaktadır. iPhone 7 ve i7 Plus, iPhone 6 ile aynı materyallar kullanılırak üretilmiştir. Yani eğilme ve bükülmelere karşı çokta dayanıklı bir kasaya sahip değildir. Bu da demek oluyor ki telefon bükülürse  suya dayanıklı yapısı bir süre sonra özelliğini kaybedecektir. iPhone 7, iPhone 6s’e ve iphone 6 ya göre 5 gram daha hafiftir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Jet Siyah modelinin 32GB versiyonu bulunmamaktadır. Jet Siyah renk seçeneği için en az 128GB depolama alanına sahip modelini bulabilirsiniz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kasanın ön tarafındaki kamera yerleşimi farklı olduğu için eski ekran koruyucular ve kılıflar bu telefonlara uyumlu olmayabilir.

iPhone 7 ve 7 Plus’da bahsedildiği gibi 3.5mm jak girişi yok. Telefonun altında ve üstünde 2 adet hoparlör bulunuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus şuan satışta olan tüm akıllı telefonlardan çok daha yüksek performans sunuyor. Tek çekirdekte gösterdiği 3450 performans değeri ile Note 7 ve Galaxy 7’ye büyük fark atıyor. Note 7 1786, Galaxy S7 1806 değerlerine ulaşabiliyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gsm şirketine göre LTE farklılıkları gösteriyor. T-Mobile ve at&t cihazların CMDA yokken Verizon ve Sprint’in temin ettiği iPhone 7’lerde bu özellik bulunuyor.